Historia O muzeum Galeria Skansen Informacje o regionie Oferta Kontakt

Sucha usytuowana jest w powiecie Węgrowskim, położonym we wschodniej części województwa mazowieckiego. Powiat ten został utworzony w roku 1810, a jego obszar należy do tzw. "Zielonych Płuc Polski". Ponad połowę powierzchni powiatu zajmują obszary chronione.

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Atrakcją turystyczną powiatu węgrowskiego są tematyczne wycieczki historyczne. Jedną z tego typu wycieczek jest szlak "Szlakiem dworów i pałaców" punktem której jest skansen w Suchej.

Wieś leży niemal dokładnie w środku trójkąta, którego wierzchołki wyznaczają trzy miasta: Mińsk Mazowiecki na zachodzie, Siedlce na wschodzie i Węgrów na północy. Położona jest w gminie Grębków, pomiędzy miastem Grębków a wsią Kopcie, nad brzegiem rzeczki Kostrzyn, będącej dopływem Liwca, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległego kompleksu stawów, w pobliżu pięknego lasu z unikatową modrzewiową aleją.

Obecnie istnieją dwie wsie: jedna to dwór - siedziba byłych dziedziców Cieszkowskich, z terenem dawnego folwarku, i druga - właściwa wieś, bliżej Kopci.

Atutem położenia Suchej jest jej nie daleka odległość od dużych aglomeracji miejskich takich jak Warszawa, Siedlce, co sprzyja możliwości uprawiania turystyki weekendowej.

Historia O muzeum Galeria Skansen Informacje o regionie Oferta Kontakt
Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego